کاشانی ها قبل از ترک منزل نکات ایمنی رارعایت کنند .

توصیه های نوروزی سخنگوی آتش نشانی :
کاشانی ها قبل از ترک منزل نکات ایمنی رارعایت کنند .

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: با توجه ترک منزل و مسافرت شهروندان درایام نوروز، ممکن است بی توجهی به چند مورد به ظاهر کم اهمیت، جان و اموال خود و دیگران را به خطر اندازد که از این رو آتش نشانی می داند توصیه‌هایی پیرامون اقدامات ایمن قبل از ترک منزل و حین سفر به شهروندان ارائه نماید:

روح الله فدائی افزود: قبل ازترک خانه در کنترل آن هرگز عجله و شتاب به خرج نداده و با خونسردی و آرامش، دقت عمل داشته باشید و ضروریست کلیه شیرهای آب را دقیقاً مورد کنترل قرار داده ، آنها را بسته و فلکه اصلی آب منزل را نیز حتماً قطع نمایید.

فدائی اضافه کرد:کلیه شیرهای گاز وسایل گازسوز را بسته ، حتما شیر اصلی گاز را به طور کامل ببندید و از آن اطمینان حاصل نماییدو حتما کلیدهای اصلی برق را قطع کنید و اگر ضرورتاً یخچال و فریزر باید روشن بماند فقط فیوز برق آشپزخانه را روشن نگه دارید و دوشاخه سایر وسائل برقی را از پریز خارج نمایید.

روابط عمومی آتش نشانی تاکید کرد: مواد قابل اشتعال مانند کاغذ باطله، روزنامه، نایلون و غیره را نباید در اطراف و پشت یخچال یا نزدیکی سیم‌های برق قرار داد و باید از بسته بودن تمام در و پنجره‌ها و راه‌های نفوذ به داخل منزل اطمینان حاصل شود .
فدائی از شهروندان خواست: به هیچ وجه نباید افراد سالخورده و کودکان را در خانه تنها گذاشت و همچنین نباید افرادی را که به تنهایی قادر به انجام کارهای خود نبوده و همینطور افرادی را که دچار بیماری‌های روحی و روانی هستند در منزل تنها گذاشت و حتی اگر سفر کوتاه مدت است باید از این کار پرهیز کرده یا اینکه حتما یکی از آشنایان مورد اعتماد را نزد آنان فرستاد.

روابط عمومی آتش نشانی با اشاره به اینکه، هنگام خروج از منزل حتماً کلید ها را به یکی از اقوام و یا همسایگان مورد اعتماد بسپارید تا در فرصتهای مناسب به منزل سرکشی نمایند.ن گفت: هنگامیکه تصمیم دارید به مسافرت بروید قبل از حرکت از وضعیت جاده و مسیرها و ضعیت جوی اطلاع حاصل نمایید.

وی در پایان همشهریان را مجهز کردن منازلشان به سیستمهای اعلام و اطفاء خودکارحریق توصیه کرد و در صورت داشتن این تجهیزات از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp