چه نکاتی را باید در استفاده از بخاری برقی رعایت کنیم؟

چه نکاتی را باید در استفاده از بخاری برقی رعایت کنیم؟ بخاری‌های برقی یک روش بسیار ساده و راحت برای گرم کردن خانه یا محل کار، هستند. از آنجا که بخاری‌های برقی، وزن کمی دارند و اندازه آن‌ها نیز اغلب بزرگ نیست (فضای زیادی را به خود اختصاص نمی‌دهد)، جابه‌جا کردن آن‌ها کار سختی نیست. بنابراین می‌توان آن‌ها را به راحتی با خود به هر جا برد. از طرفی دیگر کار کردن با این دستگاه‌های گرمایشی، بسیار ساده و راحت است و می‌توان از آن به عنوان یک سوخت مکمل در خانه و یا محل کار، استفاده کرد. اما یکی از مشکلاتی که در کنار ویژگی‌های بسیار فراوان آن‌ها وجود دارد، قابلیت اشتعال‌شان است. در ادامه ۱۵ نکته کلیدی هنگام استفاده از بخاری برقی را با شما در میان می‌گذاریم تا در فصول سرد با امنیت بیشتر از این وسیله پرمصرف استفاده کنید. نکته

۱: توجه به نشان استاندارد بخاری برقی دقت کنید بخاری برقی شما دارای نشان گواهی و مورد تایید انجمن استاندارد باشد.

۲: مطالعه دستور العمل بخاری برقی قبل از استفاده از بخاری برقی، دستورالعمل سازنده و برچسب‌های هشدار دهنده آن را به دقت بخوانید.

۳: استفاده از محافظ برق در هنگام استفاده از بخاری برقی، از یک پریز جدا و منفرد استفاده کنید و برای بخاری برقی یک دستگاه محافظ برق تهیه کنید. در هنگام استفاده از بخاری برقی از یک پریز جدا استفاده کنید.

۴: پریز سالم دقت کنید پریزی که برای استفاده از بخاری برقی استفاده می‌کنید، خراب یا شل و … نباشد.

۵: توجه به کودکان و حیوانات مراقب باشید در حین استفاده از بخاری برقی هرگز آن را با کودکان و یا حیوانات خانگی تنها نگذارید. هرگز بخاری برقی را برای گرم کردن اتاق در شب استفاده نکنید.

۶: استفاده صحیح از بخاری برقی از بخاری برقی برای پخت و پز و یا خشک کردن لباس‌ها، هرگز استفاده نکنید!

۷: رعایت فاصله از مواد قابل اشتعال در هنگام استفاده از بخاری برقی آن را از وسایل قابل اشتعال، دور نگه دارید. توصیه می‌شود بخاری برقی را در فاصله حداقل یک متری از وسایل قابل اشتعال، همچون کاغذ، پارچه و لوازم چوبی، سرویس خواب ، فرش، مبل و … نگه دارید. عدم مجاورت با مواد قابل اشتعال، یکی از نکات لازم و بسیار ضروری است که در هنگام استفاده از بخاری برقی، باید به آن توجه کنید. هرگز در اتاق خالی بخاری برقی را روشن نگذارید.

۸: بررسی اتصالات بخاری برقی قبل از استفاده از بخاری برقی، از سلامت سیم اتصال برق و عدم آسیب دیدگی بدنه آن، اطمینان پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp