نکات ایمنی که شهروندان هنگام وزش شدید باد باید بدانند

نکات ایمنی که شهروندان هنگام وزش شدید باد باید بدانند

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: در این روز‌ها خصوصا در ساعات عصرگاهی اگر کار ضروری ندارید از منزل خارج نشوید همچنین از بسته بودن در و پنجره در صورت وقوع باد و طوفان اطمینان حاصل کنید، که در صورت ضربه زدن و کوبیده شدن باعث شکسته شدن و آسیب دیدن نشود.
وی افزود: اجسام معلق و سنگین مانند گلدان، مجسمه و اشیاء رهاشده در محوطه تراس، بالکن ها، قرنیز پنجره‌ها و پشت بام‌ها راجمع‌آوری کنید. لباس‌های شسته شده و پهن شده در بالکن را که احتمال باد بردن و گم شدن آن‌ها هست را به داخل منتقل کنید.

روح الله فدائی ادامه داد: اگر در خیابان هستید در صورت وزش باد شدید خود را به یک سرپناه امن و مطمن برسانید. از قرار گرفتن در کنار درختان کهنسال و ساختمان‌های در حال ساخت، که احتمال سقوط اجسام و مصالح ساختمانی وجود دارد جدا خودداری کنید.

وی گفت: از قرار گرفتن در کنار دکل‌ها و تیر‌های قدیمی برق، کابل‌های برق، که احتمال سقوط و پارگی کابل و سیم‌ها وجود دارد خودداری کنید.

فدائی گفت: از قرار گرفتن در لبه دره ها، پرتگاه ها، رودخانه ها، پنجره ها، بالکن‌ها و پشت بام‌ها که احتمال سقوط وجود دارد خودداری کنید. همچنین از قرارگرفتن در دشت‌های باز، بر روی کوه‌ها و ارتفاعات که احتمال وقوع و برخورد صاعقه وجود دارد خودداری کنید.

روابط عمومی سازمان افزود: با توجه به اینکه درایام بهاری طی چند دقیقه شرایط جوی تغییر می‌کند از نشستن دربستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها که می‌تواند ظرف چند دقیقه جریان آب شدید را در خود جای دهد خودداری کنید.

وی خاطر نشان کرد: اگر در این ایام قصد سفر دارید حتما از سلامت خودرو خود اطمینان حاصل کرده و مطمئن باشید که در قسمت ترمز، برف پاکن، چراغ‌ها و… نقصی وجود ندارد.

سخنگوی آتش نشانی کاشان خاطرنشان کرد: رانندگان در زمان بارندگی بدلیل کاهش دید، بیشتر مراقب عابرین پیاده باشند و با سرعت مطمئنه و اطمینان کامل رانندگی کنند. عابران پیاده در این ایام به هنگام عبوراز خیابان از پل‌های پیاده و خط کشی‌های عابر استفاده کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp