سید عباس واسعی

مسئول فرماندهی عملیات

  شرح وظایف مسئول ستاد فرماندهی :

ستاد فرماندهی آتش‌نشانی کاشان مرکزی است که یک سیکل را فرماندهی می‌کند و مستقیماً تحت امر مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و با هماهنگی و تعامل با معاونت عملیات در سه نوبت کاری، در تمام مدت شب و روز آماده پاسخگویی به شهروندان است.

این مرکز با مدیریت افسران جانشین در هر نوبت کاری علاوه بر پاسخگویی به شهروندان حادثه دیده از طریق سامانه فوریت‌های ۱۲۵ وظیفه اعزام، هماهنگی و هدایت نیروهای عملیاتی را در زمان بروز آتش‌سوزی و حوادث احتمالی دیگر بر عهده دارد.

ستاد فرماندهی آتش‌نشانی وظیفه کسب خبر و اطلاعات حادثه و حادثه دیدگان و انتقال آن به قسمت بی‌سیم را بر عهده دارد که پس از آن نیروهای عملیاتی به محل حادثه اعزام می‌شوند.

قسمت بی‌سیم حوادث را با توجه به نوع و اهمیت آن(آتش‌سوزی-حوادث دیگر) اولویت‌بندی و نزدیکترین ایستگاه به محل حادثه را باخبر می‌کند تا آتش‌نشانان در کمترین زمان ممکن خود را به محل حادثه برسانند.(این عمل با بکارگیری زنگ خودکار انجام می‌گیرد)

ستاد فرماندهی آتش‌نشانی ۴ خط تلفن از طریق سامانه فوریت‌های ۱۲۵ در اختیار دارد که هرچهار خط به صورت مجزا دردسترس است. این سیستم ارتباطی به گونه‌ای فعال است که شهروندان در تماس با این سامانه هیچگاه پشت خط نمی‌مانند و با نخستین تماس ارتباط برقرار می‌شود.

ستاد فرماندهی آتش‌نشانی وظیفه رهبری عملیات را از زمان اعلام حادثه به ایستگاه تا زمان رسیدن نیروها به محل حادثه همچنین وظیفه هماهنگی با نیروهای امدادی موازی با آتش‌نشانی را از جمله پلیس راهنمایی و رانندگی، پلیس ۱۱۰، اورژانس ، عوامل سازمان‌های آب و برق و شهرداری را بر عهده دارد.
ستاد فرماندهی از شهروندان درخواست می کند هنگام تماس با ۱۲۵ آدرس را به صورت کامل و به ترتیب خیابان اصلی – خیابان فرعی- کوچه و پلاک شهرداری به ستاد فرماندهی اعلام و مطمئن باشید ظرف چند ثانیه آتش‌نشانان نزدیکترین ایستگاه به محل حادثه اعزام خواهند شد. در صورت رخداد حادثه در بزرگراه‌ها هنگام اطلاع رسانی درباره آن، جهت حرکت و علامت مشخصه محل حادثه را فراموش نکنید.

شماره تلفن ۱۲۵ را به کودکان، بستگان و آشنایان خود بیاموزید و این شماره را حتما روی دستگاه تلفن خود داشته باشید تا در شرایط اضطراری عزیزان شما بویژه کودکان بتوانند از این طریق به آتش‌نشانی دسترسی داشته باشند.

  شرح وظایف مسئول ستاد فرماندهی :

 آماده و به روز نگهداشتن امکانات ارتباطی سازمان

اطمینان از آمادگی کلیه وسایل و تجهیزات فنی و مخابراتی بی سیم با انجام آزمایشات و بازدید های دوره ای

نظارت دقیق در گرفتن آدرس محل حادثه ، آتش سوزی و اعزام نیروها از طریق ایستگاه مربوطه

انجام کلیه اموری که در حدود وظایف از طرف مافوق ارجاع می شود و سایر وظایف مربوط به شغل 

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp

×

سلام

چنانچه سوال یا پیشنهادی دارید در خدمت هستیم

× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟