صعود آتش نشانان کوهنورد سازمان به قله سیرون

صعود آتش نشانان کوهنورد سازمان به قله سیرون

واقع در ارتفاعات غربی کاشان (جاده برزک)
جمعه۱۲آذر

در فاصله ۱۸ کیلومتری کاشان در مسیر راوند به برزک روستای بارونق قرار دارد در کنار این روستا امامزاده یونس واقع شده است

در پشت این امامزاده چشمه آبی وجود دارد و شما در مقابل خود کوه مرتفعی را مشاهده می‌کنید نام این کوه سیرون است.

قله سیرون یکی از قله‌های کوه سیرون است.

از چشمه در ارتفاع ۱۱۸۰ متری مسیر شیب‌دار به سمت قله در ارتفاع ۱۷۳۱ متر آغاز می‌شود

در فرهنگ لغت معنی سیرون. سرمای نزدیک به‌اعتدال است و سیروان نام رودی در غرب ایران است.

یکی از نکاتی که سیروان را از کوه‌های دیگر کاشان متمایز می‌کند، خلوتی و دست‌نخورده بودن آن است.

مسیر، بسیار زیبا و با شیب بسیار تندی است که کاملاً نفس‌گیر است و در بسیاری از مکان‌ها لازم است که حتماً دست به سنگ حرکت نمایید.

پرنده‌های خوش‌آوازی مانند بدبده، سبزه‌مره و گنجشک کوهی از طبیعت جانوری این منطقه هستند که آواز گوش‌نواز آن‌ها خاطره‌ وصف‌ناپذیری را به وجود می‌آورند.

همچنین احتمال دارد در شکاف صخره‌ها مارهایی را مشاهده کنید که البته کمی خطرناک خواهد بود.

بادام‌های کوهی دست کاشت و پوشش گیاهی نسبتاً مساعد و آواز پرندگان جذابیت خاصی به این مکان می‌دهد

اثرات فرسایشی آب و باد و تغییرات دما اشکال بسیار زیبایی بر روی این کوه‌ها به وجود آورده است که شما را میخکوب برای تماشا می‌نمایند و مجموعه آن‌ها خستگی را از تن به در می‌کنند

زمان رسیدن به قله بستگی به‌سرعت خودتان دارد. اگر با سرعت معمولی مسیر را طی کنید و برنامه‌تان صرفاً رسیدن به قله و صرف یک صبحانه سبک باشد، بین سه تا چهار ساعت زمان نیاز دارید.

به دلیل گرمای کاشان بهترین فصل برای صعود به این قله زمستان است اما فصل‌های دیگر جاذبه‌های خاص خود را دارد

بهار: بهترین زمان برای جمع‌آوری گیاهان دارویی و سبزی‌های کوهی بهار است.

تابستان: علاقه‌مندان به جانورشناسی در این فصل موفق به دیدن مارهای زیبا و البته ترسناک اطراف صخره‌های سوراخ‌دار و شکاف‌دار می‌شوند

پاییز: با توجه به ارتفاع نه‌چندان زیاد این قله، در آب‌وهوای مه‌آلود، بهترین زمان برای عکاسی محسوب می‌شود. ولی احتمال گم ‌‌کردن مسیر در این فصل به علت محدودیت میدان دید بیشتر است.

با وجود اینکه پاکوب‌هایی در مسیر صعود به قله سیرون وجود دارد، ولی به علت خلوتی آن ممکن است در بعضی جاها خوب کوبیده نشده‌ و مشخص نباشد و راه را گم کنید؛ بنابراین برای بار اول حتماً باید با یک راهنمای راه‌بلد این مسیر را انتخاب کرد.

در طول مسیر حتماً باید به پاکوب‌ها و نیز نشانه‌های مسیر توجه داشت. نشانه‌ها از قلوه‌سنگ‌هایی تشکیل شده ‌است که روی هم چیده ‌شده‌اند و از آنجا که هر مسیری زیاد پایکوبی شود دیگر گیاهی آنجا نمی‌روید، حتماً باید در پاکوب‌های مشخص حرکت کرد تا آسیب بیشتری به طبیعت وارد نشود و تخریب طبیعت محدود به همان پاکوب‌های تعیین‌شده باشد و چون در طول مسیر آبی وجود ندارد لازم است آب به‌اندازه کافی همراه داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp