روزانه ۵۰۰ تماس با شماره ۱۲۵ آتش نشانی کاشان

روزانه ۵۰۰ تماس با شماره ۱۲۵ آتش نشانی کاشان

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: تعداد تماس های روزانه با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی به طورمیانگین ۵۰۰ مورد می باشد که تقریباً ۹۰ درصد این تماس ها مزاحمت تلفنی می باشد. بیشتر این مزاحمت ها از باجه های تلفن عمومی سطح شهر می باشدکه اکثراً در ساعات مشخصی در روز یعنی زمان تعطیلی مدارس می باشد و هم چنین مزاحمت های مختلف از خطوط تلفن همراه علی الخصوص خطوط ایرانسل.

سیدمهدی مجدالاشرافی افزود: می شود گفت این مزاحمت ها از طرف کسانی است که از سر پر کردن اوقات تنهایی، شور ونشاط کاذب دوران نوجوانی وجوانی، کاستی های فرهنگی، مشکلات رفتاری وروانی دست به ایجاد مزاحمت برای سازمان های امدادی هم چون آتش نشانی می کنند.

مجد خاطر نشان کرد: این مزاحمت های تلفنی باعث بروز مشکلات  عدیده ای برای پرسنل آتش نشانی خواهد شد که به طور مثال ممکن است فردی با آتش نشانی تماس گرفته وحادثه یا حریقی دروغین را به سامانه ۱۲۵ اعلام نماید و خودرو های آتش نشانی به آن محل اعزام شوند و هم زمان با آن حریقی واقعی  در همان محدوده ایستگاه  به وجود آید که به دلیل خالی بودن ایستگاه آن محدوده، خودروهای آتش نشانی سایر ایستگاه ها به آن محل اعزام شوند که باتوجه به دور بودن آن ایستگاه از محل حریق به زمان طلایی(Golden Time   ) برای رسیدن به محل حریق که ۳ تا ۵ دقیقه می باشد، افزوده می شود.

وی در ادامه تاکید کرد برخی مزاحمت های تلفنی به قیمت گرفتن جان ومال یک شهروند تمام می شود چون تماسی که برای مزاحمان  جنبه سر گرمی و مزاح دارد شاید برای یک شهروند دیگر که در آن« لحظه نیازمند حضور وکمک نیروی امدادی وعملیاتی است، جنبه حیاتی داشته باشد. مزاحمت های تلفنی علاوه بر پایمال شدن حقوق شهرواندان حادثه دیده  هم چنین باعث گرفتن انرژی و ایجاد استرس برای کارکنان آتش نشانی نیز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp

×

سلام

چنانچه سوال یا پیشنهادی دارید در خدمت هستیم

× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟