جزئیات جدید از آتش‌سوزی کارخانه تولید لِنت در کاشان/عدم دسترسی به بخشی از نقاط حریق کار لکه‌گیری را سخت کرد

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان ضمن اشاره به تلاش ۲۷ ساعته آتش‌نشان در اطفاء حریق گفت: عدم دسترسی به بخشی از نقاط حریق کار لکه‌گیری و ایمن‌سازی را سخت کرد.

روح‌الله فدایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، ضمن اشاره به حریق گسترده در کارخانه تولید لِنت در کاشان اظهار داشت: آتش‌سوزی از زمانی که شروع شد آتش‌نشانان به محل حادثه اعزام شدند و نسبت به ایمن‌سازی و اطفاء حریق این کارخانه اقدام کردند.

وی با بیان اینکه مشکلی که در این حریق وجود داشت عدم دسترسی به بخشی از محل‌های آتش‌سوزی افزود: این موضوع یکی از دلایل اصلی طولانی شدن ایمن‌سازی کامل محل آتش‌سوزی بود به نحوی که یک سوم محل‌های آتش سوزی باید با فاصله خاموش می‌شد.
مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان ضمن اشاره به حجم بالای مواد اولیه آتش زا در محل آتش‌سوزی ابراز داشت: ما حدودا تا ساعت ۲۰ روز گذشته موضوع اطفاء حریق کارخانه تولید لِنت را کامل کردیم اما مشکل ما مشکل لکه‌گیری و ایمن کردن محیط است.

وی ضمن اشاره به چگونگی لگه‌گیری محیط گفت: در این راستا ماشینی نظیر لودر مواد اولیه آتش‌زا را از محل غیرقابل دسترس خارج و به فضایی باز منتقل و آتش‌نشانان نسبت به لکه‌گیری اقدام می‌کردند و هم اکنون نیز همکاران ما نیز در محل آتش سوزی حضور دارند.
انفجار و آتش‌سوزی منزل مسکونی در جنوب تهران + تصاویرآتش‌سوزی گسترده در باغ سپه‌سالار + فیلم و تصاویرآتش‌سوزی در بیمارستان کرونا در رومانی ۴ کشته برجای گذاشت
فدایی ضمن اشاره به وجود کارخانه ریسندگی در مجاورت کارخانه تولید لِنت تصریح کرد: همکاران ما در تلاش هستند آتشی وارد کارخانه مجاور نشود و در زمانی که ایمنی کامل در محل برای همکاران ما اثبات شد، مرحله لکه‌گیری و ایمن‌سازی به پایان رسیده است.
وی با بیان اینکه از سه ایستگاه با سه خودرو همچنان در محل حضور دارند، تأکید کرد: ۱۳ نیروی آتش‌نشان همچنان در محل حادثه حضور دارند چراکه وسعت مکان زیاد است به نحوی که چهار سوله دو طبقه از ۱۲ سوله این واحد تولیدی دچار حریق شده است.
مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان با بیان اینکه برآورد خسارت توسط کارشناسان مربوطه انجام می‌شود، افزود: علت حادثه تاکنون مشخص نشده است و کارشناسان نیاز دارند محل حادثه را مورد بررسی قرار داده تا علت حادثه مشخص شود.
وی با بیان اینکه آتش‌نشان حدود ۲۷ ساعت در محل حادثه حضور دارند، ابراز داشت: لازم است در هر واحد تولیدی هر سوله محوطه‌ای ایمن به اندازه پنج متر داشته باشد تا خودرو آتش نشانی امکان مانور را داشته باشد در حالی که اگر بخواهیم از فاصله اطفاء حریق انجام دهیم اثربخشی مطلوب را ندارد.
فدایی گفت: آتش‌نشانی کاشان چندین سال است که برای آموزش رایگان پرسنل در محل واحدهای تولیدی اعلام آمادگی کرده است و همچنین به صورت رایگان آمادگی بررسی ایمنی واحدهای تولیدی را دارد اما متأسفانه برخی از کارخانجات همکاری لازم را ندارند.
مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان ضمن ابراز تشکر از همکاری خوب شهروندان در اطفاء حریق تصریح کرد: پلیس راهور نیروی انتظامی شهرستان کاشان، آبفا و معاونت خدمات موتوری شهرداری کاشان نیز همکاری خوبی در اطفاء این حریق داشتند.

 
 

آلبوم تصاویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp

×

سلام

چنانچه سوال یا پیشنهادی دارید در خدمت هستیم

× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟