توصیه آتش نشانی به شهروندان در صورت مشاهده مار و سایرحیوانات موذی

مدیرروابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: باآغاز فصل گرما به ویژه در مناطق دارای آب و هوای گرم و خشک شاهد حضور بیشتر جانوران موذی ومار وعقرب در مناطق شهری و مسکونی می باشیم ، به صورتی که آمار رویت اینگونه جانوران در کاشان با توجه به شرایط آب و هوائی و منطقه ای افزایش قابل توجهی می یابد.

روح الله فدائی افزود : در راستای پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی و اقدامات لازم در زمان رویت حیوانات موذی ومارها، توصیه های ارائه شده کارشناسان ایمنی این سازمان خدمت شهروندان محترم جهت مطالعه و به کارگیری در محیط های مسکونی و کاری تهیه و ارائه گردیده است

سخنگوی سازمان راه های پیشگیری از ورود و مقابله با خطرات حضورمارها، حشرات و حیوانات موذی به اماکن را اینگونه تشریح کرد:

توصیه می شود قسمت های بیرونی منزل مسکونی خودرا جهت موارد زیر بررسی نمایید:
⚫ مارها به خوبی می توانند در سوراخ های تنگ جا شوند پس حتی یک سوراخ کوچک زیر در یا پنجره می تواند راه نفوذ مارها باشد.
⚫دریچه ها وراه های ورودی و خروجی آب نیز می توانند راه نفوذ مناسبی برای ورود حیوانات موذی و مارها باشد.
⚫ وجود حفره ها وترک های بیرونی نیز می تواند محل نفوذ حشرات و حیوانات موذی باشد.
⚫تجمع یا رها کردن موادو وسایل بی مصرف و مازاد بر نیاز در مجاورت منازل مسکونی مانند (علف، چوب، اثاثیه و…) باعث جذب و پدید آمدن زیستگاه مناسبی برای حشرات و حیوانات موذی و مارها می گردد.
⚫مشخص نمودن مرز بین باغ و یا باغچه، جدا نمودن آن با حیاط منازل مسکونی و قطع ارتباط شاخه های مجاور با ساختمان جهت جلوگیری از ایجاد پل ارتباطی مناسب برای ورود اینگونه حیوانات.
⚫عدم وجود رطوبت می تواند موجب کاهش چشم گیری از حضور اینگونه حیوانات باشد لذا با کنترل شیب مسیر آب و همچنین قطع ارتباط بین شاخ و برگ درختان با زمین و نیز جمع آوری برگ های ریخته شده اجازه می دهید که نور خورشید به حد کافی به انجام رسیده و زمین خشک بشود.
آفت های باغ را با روش های علمی کنترل کنید، جوندگان و بعضی حشرات در رژیم غذایی مارها هستند. اگر هر یک از این موجودات را در باغ خود دارید بدانید در این صورت منبع غذای مارها در باغ و محل زندگی شما تأمین می باشد.
⚫در مناطقی که جمعیت مارها بالا می باشد و در اطراف محوطه مسکونی و ورودیها از سم پاشی اصولی با تهیه مواد دور کننده حشرات و خزندگان از فروشگاه های مرتبط استفاده نمایید. توصیه می شود مطلقا از گازوئیل و نفت(به علت اشتعال زا بودن) در این موارد استفاده نکنید.

⚫هر سال حداقل یک بار و ترجیحاً پیش از فصل بهار کمد های بزرگ و یا وسایلی که به مدت زیادی در جای خود هستند را جابه جا و بررسی کنید.
⚫خروجی های وسایل و لوله های بخاری را به کلاهک H تجهیز تا از ورود هر گونه حیوانات موذی جلو گیری شود.

⚫کانال و شبکه های دمنده سرمایشی را با توری مخصوص پوشش داده تا از ورود هر گونه حیوانات موذی جلوگیری شود.
هنگام پارک کردن خودرو در محیط های روستایی و مناطق کوهستانی ، شیشه ها بالا باشند.
⚫هنگام پایان مسافرت در محیط های دارای فضای سبز حتماً موتور خودرو و سیستم فنر بندی و ملحقات زیر خودرو را بررسی کنید تا از انتقال ناخواسته مار به مناطق مسکونی جلو گیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp

×

سلام

چنانچه سوال یا پیشنهادی دارید در خدمت هستیم

× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟