ایمنی در کارگاه ها وتعمیر گاه های اتومبیل

  • در داخل تمامی تعمیرگاه های اوتومبیل بخصوص تعمیرگاه های اتومبیل های بنزینی، استفاده از هرگونه منبع حرارتی که دارای شعله روباز باشد بایستی خودداری شود.

  • سعی شود برای شستشوی قطعات اتومبیل از بنزین استفاده نشده، چنانچه این کار لزوماً انجام گیرد بایستی در محیط باز وپس از شستشو فوراً بنزین را در ظرف فلزی درپوش داری قراردهند تا به آسانی تبخیر نگردد.

  • ضروری است همیشه مراقب باشیم کف تعمیرگاه ها آغشته به مایعاتی از قبیل ، بنزین ، نفت گازوئیل و مشتقات نفتی نبوده و پارچه های آغشته به روغن را در تعمیرگاه نگهداری نکنیم ، هنگامی که پارچه های آغشته به روغن جمع آوری و روی هم ریخته شود، بخودی خود گرم میشود و درجه حرارت را بالا می برد وممکن است تا حدود ۶۵ درجه سانتیگراد برسانند، مخصوصاً پارچه های پنبه ایی اگر روغنی باشد بسیار خطرناک بوده و در صورتیکه در مجاورت مواد قابل اشتعال باشد حریق گسترش می یابد.

  • سعی شود لباس هایتان آغشته به بنزین نشود و از شستشوی لباس با بنزین خودداری گردد.زیرا هنگام شستشوی، بنزین در دمای معمولی وحتی در دمای زیر صفر بخار شده و بخارات حاصله که از هوا سنگین تر می باشد طی مسافت قابل ملاحظه ای به منبع حرارتی یا هرگونه منبع  تولید جرقه رسیده و باعث برگشت شعله ودر نتیجه انفجار می گردد.

  • حداقل در تعمیر گاه ها یک دستگاه خاموش کننده  شش کیلویی پودری در معرض دید  و در ارتفاع  مناسب  نصب شود. (حداکثر  ارتفاع  از بالای خاموش کننده  تا کف تمام شده  ۵۰/۱ سانتی متر باشد.)

  • سعی شود به هیچ وجه در داخل تعمیر گاه سیگار نکشید و تابلویی را هم به این مضمون ((سیگار کشیدن ممنوع )) نصب نمایید.

  • سرپرست کارگاه و کلیه پرسنل مربوطه باید با طرز کار کردن کپسول خاموش کننده و جعبه های آب آتش نشانی بطور عملی و تئوری آشنایی داشته و هر ۳ ماه یکبار تمرین عملی آتش نشانی انجام دهند تا در موقع لزوم  بتوانند  بموقع و قبل از گسترش، آتش را مهار و خاموش نمایند.

گردآوری و تنظیم : واحد آموزش و برنامه ریزی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آموزش فارسی | آموزش برنامه نویسی ، آموزش فتوشاپ ، آموزش MSP ، آموزش ورد ، آموزش اکسل ، آموزش تولید محتوا ، آموزش ربات تلگرام ، آموزش asp.net Mvc core ، دانلود پروژه msp آموزش کنترل پروژه msp

×

سلام

چنانچه سوال یا پیشنهادی دارید در خدمت هستیم

× چگونه می توانم به شما کمک کنم ؟